Hodnocení lyžařského a snowboardového výcvikového kurzu 2017

Stejně jako v předešlých letech se i letos uskutečnil lyžařský a snowboardový výcvikový   kurz, který probíhal v týdnu od 4. 3. do 11. 3. 2017. Hlavním cílem tohoto kurzu bylo naučit žáky jízdě na lyžích a snowboardu, případně zdokonalit techniku jízdy u pokročilých sjezdařů a snowboardistů.

Vlastní výcvik probíhal ve dvou fázích, dopolední a odpolední a to na sjezdovkách lyžařského areálu Severák v Hraběticích. Počasí bylo příznivé, takže jsme lyžovali a snowboardovali každý den. Ve středu jsme měli odpočinkový den a vyrazili na krátký výlet na běžkách. Naším cílem byla nedaleká Prezidentská chata, kde jsme se občerstvili a odpočinuli si.

Ve čtvrtek se družstvo zdatných lyžařů vypravilo skibusem na celodenní výcvik na Tanvaldský Špičák. Počasí nám tentokrát moc nepřálo, ale přesto jsme si několikrát vyzkoušeli všechny typy sjezdovek, které tento areál nabízí. Z důvodu nepříznivého počasí jsme se vrátili dříve, než bylo plánováno. Navečer za námi přijel pan ředitel, který společně s námi absolvoval připravený program až do sobotního odjezdu.

Každý večer probíhaly zábavné hry a soutěže, které si žáci sami připravovali. V každé soutěži byli zastoupeni žáci různých věkových kategorií, aby došlo k užší spolupráci mezi mladšími a staršími žáky. Celý týden probíhala soutěž v úklidu pokojů, která byla vyhodnocena a nejlepší žáci a žákyně byli odměněni.

V pátek dopoledne jsme uspořádali tradiční závody ve slalomu. Odpoledne jsme navštívili místní základnu Horské služby, kde nám zkušený záchranář poutavě vyprávěl o krásách a nebezpečí hor. Vyhodnocení celého výcvikového kurzu proběhlo v pátek večer. Vítězům slalomu byly předány medaile a ceny. Všichni ostatní účastníci kurzu byli odměněni diplomem a sladkostí. Tím jsme pomyslně zakončili náš výcvik.

V sobotu dopoledne jsme vyrazili domů. V průběhu kurzu žáci dbali pokynů instruktorů a chovali se velmi ukázněně. Díky tomu se nestal žádný úraz. Letošní výcvikový kurz splnil svůj cíl – všichni začátečníci se naučili jízdě na lyžích nebo snowboardu a ostatní se v obou stylech zdokonalili.

Lenka Purašová a Natálie Fabianová